Bartas Szymoniak - koncert "Wojownik z miłości"

Wydarzenia
Termin: 2021-07-11

Zapraszamy na koncert Bartasa Szymoniaka w ramach XVIII Święta Gór Opawskich do muszli leśnej w Głuchołazach dnia 11 lipca 2021 po godz 18:00

BARTAS SZYMONIAK to artysta nietuzinkowy. Twórca własnego stylu BEATROCK, gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów . Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedział o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie napisał Onet.pl.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i w ciągu niespełna czterech lat zagrał ponad 300 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.

Utwór "Wojownik z miłości" będący jednocześnie pierwszym singlem z najnowszej płyty pod tym samym tytułem, to jeden z dwóch najważniejszych utworów 1998 notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, które przeszło do legendy. Spędził na niej 10 tygodni.

Na płycie - oprócz autorskich tekstów, usłyszymy również oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie poetyckiej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu – „Alarm”. Całość, niezwykle eklektyczna - utrzymana została w oryginalnej stylistyce beatrock. Materiał domyka własna wersja utworu „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni, wykonywana również na koncertach. Gościnnie na płycie zagrali: na saksofonie Mateusz Parzymięso (Myslovitz) oraz na altówce - Wojciech Wierzba (Baranovski, Ted Nemeth).

Artysta współpracował min. z Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, Skubasem czy zespołem BIG CYC ( jego wersja utworu "Dziki kraj" znalazła się na specjalnej składance z okazji 30-lecia istnienia grupy ), występował na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą min. Seven Festiwal w Węgorzewie, Top Trendy w Sopocie, Festiwal w Opolu, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Ryszarda Riedla w Tychach i Chorzowie czy Taste of Polonia w Chicago a także w Belgii, Austrii, Czechach i na Ukrainie.

Przypominamy o zachowaniu obostrzeń wynikających ze stanu epidemii m.in. nakazie zasłaniania ust i nosa przez widzów, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu społecznego.

bartas szymoniak koncert

 

 

Terminy


  • 2021-07-11