XVII Konkurs Motyle Książkowe - Podsumowanie

Biblioteka
Termin: 2021-06-14

                                                      „ Motyle książkowe” – podsumowanie konkursu czytelniczego

  Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach zorganizowała w 2020/21r. już XVII edycję konkursu czytelniczego pt. „Motyle książkowe”, w którym brały udział dzieci z głuchołaskich przedszkoli. Każde dziecko, przystępujące do konkursu otrzymało na początku października legitymację biblioteczną, w której podczas odwiedzin panie bibliotekarki Gosia i Madzia notowały datę wizyty wypożyczenia książek. Konkurs trwał do 31 maja 2021 r., następnie podliczono ilość wszystkich wizyt i wyłoniono zwycięzców oraz wyróżnionych.

W XVII edycji konkursu wzięło udział 88 dzieci z wszystkich 3 głuchołaskich przedszkoli: z Publicznego Przedszkola nr 1 – 38 uczestników, z Publicznego Przedszkola nr 2 – 42, z Prywatnego Przedszkola Puchatek- 8. Prawie co miesiąc panie bibliotekarki wyłaniały czytelników miesiąca, którzy szczególnie wyróżnili się w danym miesiącu w odwiedzaniu biblioteki i wypożyczaniu książek. Z racji sytuacji pandemicznej spowodowanej koronawirusem oraz wszelkimi obostrzeniami nie udało się wyłonić czytelników każdego konkursowego miesiąca. Natomiast udało nam się wyróżnić czytelników w poszczególnych miesiącach: październik, marzec, kwiecień oraz maj 2021 r.

14.06.2021 r. w odbyło się uroczyste podsumowania konkursu czytelniczego w ogródkach przedszkolnych PP1 , PP2 oraz Niepublicznego Przedszkola Puchatek. Wyłoniono najaktywniejszych czytelników, którzy zajęli miejsca od I do V, nagrodzono ich dyplomami oraz książkami. Dzieci z trochę mniejszą ilością wizyt również zostały docenione i otrzymały wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast wszystkie pozostałe przedszkolaki, którym się nie udało zdobyć nagrody ,czy też wyróżnienia dostały podziękowania za udział w konkursie czytelniczym. Z Publicznego Przedszkola nr 1 najlepszy wynik osiągnął Aleksander Kotala z grupy Misie , u którego zanotowano 27 wizyt i tym samym zajął I miejsce, II miejsce zajęła Pola Lutecka z grupy Motylki, która odwiedziła naszą bibliotekę 20 razy, także II miejsce należało do Aleksandra Bocheńskiego z grupy Smerfy 20 - wizyt, III miejsce zajął Tymoteusz Filipowicz z grupy Smerfy osiągnał 17 wizyt, IV miejsce zajęła Gabrysia Stokłosa z grupy Misie z 16 wizytami. Natomiast V miejsce zajęła Sara Ganczarska , która nagromadziła 15 wizyt. Serdecznie Wszystkim gratulujemy.

Nagrodzono również dyplomami grupy przedszkolne, o zajętym miejscu zdecydowała ilość uczestników z poszczególnej grupy, które wzięły udział w konkursie :

I miejsce : grupa Biedronki (10 dzieci) – opiekunowie grupy: Małgorzata Drogosz, Barbara Kuhn

II miejsce: grupa Misie ( 9 dzieci)- opiekunowie grupy: Beata Kałucka, Jolanta Stachura, Bernadetta Czarnobrewa

III miejsce: grupa Pszczółki ( 7 dzieci)- opiekunowie grupy: Joanna Jungowska, Kazimiera Kłakowicz

IV miejsce: grupa Słoneczka ( 6 dzieci) – opiekunowie grupy : Bożena Szczeliniak, Jolanta Stachura

V miejsce : grupa Motylki ( 5 dzieci) – opiekunowie grupy: Joanna Toczek, Edyta Orzeł-         Przysiadłowska

VI miejsce : grupa Smerfy ( 4 dzieci) – opiekunowie grupy : Iwona Grubiak, Edyta Orzeł- Przysiadłowska

Z Publicznego Przedszkola nr 2 zwycięzcą okazał Mikołaj Kochanowski z grupy Słoneczka, u którego odnotowano 27 wizyt. Z grupy Jagódki Maja Krafczyk odwiedziła bibliotekę 24 razy, co dało jej 2 miejsce.

Na trzecim stopniu podium stanął Marcel Jankowski z grupy Wiewiórki z 23 wizytami. Czwarte miejsce należało do Mii Babiuch z grupy Wiewiórki ,u której zanotowano 22 wizyty, a 5 miejsce zajął Bartuś Marszałek z grupy Mróweczki – z 17 wizytami.

Serdecznie gratulujemy.

Miejsca poszczególnych grup przedszkolnych:

I miejsce : grupa Mróweczki ( 12 dzieci) – opiekunowie grupy: Bogusława Michalik, Patrycja Karaczyn

II miejsce: grupa Delfinki ( 6 dzieci) –opiekunowie grupy: Ewa Serafin, Angelika Piotrowska

III miejsce : grupa Kotki ( 5 dzieci)- opiekunowie grupy: Wiesława Pabiś, Jolanta Juszkiewicz

III miejsce : Grupa Żabki ( 5 dzieci)- opiekunowie grupy : Bogusława Wolak, Emilia Volz

IV miejsce : grupa Wiewiórki ( 4 dzieci) – opiekunowie grupy: Julita Ilnicka, Joanna Fuks

IV miejsce: grupa Jagódki ( 4 dzieci)- opiekunowie grupy: Renata Kuryło, Anna Kuś

V miejsce: grupa Słoneczka ( 3 dzieci)- opiekunowie grupy: Edyta Urban, Angelika Piotrowska

VI miejsce: grupa Stokrotki ( 2 dzieci) – opiekunowie grupy : Grażyna Kmieć, Joanna Fuks

W przedszkolu Puchatek za regularne wypożyczanie książek I miejsce zajmuje Łucja Żukowska , która miała 23 wizyty. Na drugim miejscu uplasowała się Tosia Jaroń14 wizyt, a trzecie miejsce zajął Adam Bławicki z – 12 wizytami.

Postanowiono nagrodzić również grupę Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola Puchatek za udział i aktywność w konkursie ;).

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom za aktywny udział w konkursie, odwiedzanie naszej biblioteki połączonej z wypożyczaniem książek.

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom wychowania przedszkolnego za dotychczasową współpracę oraz za zaangażowanie przy wychowaniu następnego pokolenia czytelników i miłośników książek.

Mamy nadzieję, że przyszłość stworzy jeszcze wiele okazji do dalszych kontaktów i wspólnego działania dla dobra naszej gminy. Rok 2020/21 nie był łatwy z wiadomych względów, tym bardziej doceniamy i szanujemy , że nie zostawiliście nas, nasz konkurs oraz naszą bibliotekę, za to, że byliście z Nami do końca w tych trudnych momentach.

                                                                               Magdalena Beztroska

                                                                                 Małgorzata Osiadły

 

 

Terminy


  • 2021-06-14