Noc w Bibliotece 2018 - Fotorelacja

Biblioteka
Termin: 2018-05-11

W ramach Tygodnia Bibliotek, nasz dział dziecięco – młodzieżowy zorganizował Noc w Bibliotece dla swoich czytelników. Była to już V Nocka w Bibliotece, ten mały jubileusz odbył się pod hasłem „Zwariowany świat Pippi”. Z okazji obchodzonego w tym roku 50 lecia ustanowienia Order Uśmiechu nocka związana była z książką Astrid Lindgren, która jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Uczestników imprezy przywitali dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach– Jan Ćwiek oraz kierownik Biblioteki – Alicja Płowaś- Stadnik. Przeczytali oni fragmenty książki „Pippi Pończoszanka”. Fragment książki przeczytał również pan Grzegorz Rudecki.
Po uroczystym otwarciu rozpoczęliśmy zabawę od głuchego telefonu. Dzieciaki musiały przekazać sobie fragment książki "Pippi". Musimy przyznać, że powstały zupełnie inne historie, niż te, które zostały im przedstawione. Kolejno wyszliśmy na grę terenową, podczas której świetnie się bawiliśmy, sprawdziliśmy swoją sprawność fizyczną, czy potrafimy być tak sprytni jak Pippi na Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głuchołazach rzucać piłką do kosza, biegać szybko jak ruda dziewczynka bajkowa oraz posługiwać się sprawnie kijem do hokeja między pachołkami. Dziękujemy bardzo Tomasz Zając za udostępnienie nam ten czas boiska koszowego przy Orilku oraz udział w naszej zabawie- zgadywane Ponadto graliśmy w klasy przy Skwerze Kawalerów Uśmiechu oraz w „Zgadnij kim jestem?”. Uczestnicy wzięli również udział w sztafecie chodzenia tyłem.
W trakcie gry terenowej zjedliśmy pyszne naturalne lody, które zasponsorowali właściciele restauracji Miód Malina. Serdeczne podziękowania dla pani Justyny i Pana Łukasza za bon na lody ;)
Kolację zjedliśmy w restauracji Sudety.
Na zakończenie odbyła się zabawa w kalambury na scenie sali widowiskowej oraz seans filmu „Pippi” na Sali kinowej CK.
Po filmie wszyscy wrócili do biblioteki, by odpocząć i w iście biwakowych warunkach spać do rana.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom V Nocy w Bibliotece, mamy nadzieję, że mile i wesoło spędziliście z nami czas.
Dziękujemy Dyrektorowi CK za zakupienie koszulek dla uczestników zabawy.
Dziękujemy właścicielom restauracji Miód Malina za wsparcie naszej Nocki.
Dziękujemy pani Wioletta Sówka-Zych za lizaki i ciasteczka dla uczestników nocki oraz niezastąpionemu Mateusz Zatynny za piękne foty, pomoc techniczną, a także mamie Bartka Violetta Kopacka za zaangażowanie, a Martusi za butony i podziękowania:). Do zobaczenia już za rok


Fotogaleria:

noc w bibliotece galeria

 

 

Terminy


  • 2018-05-11