Operetka "Wiedeńska Krew"

Wydarzenia
Termin: 2018-01-13

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Wiedeńska krew J. Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką kompozytora, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.

Akcja Wiedeńskiej krwi toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Hrabina jednak postanawia powrócić i zakosztować smaku małżeństwa. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Ewelina Sobczyk, Joanna Szynkowska vel Sęk, Natalia Piechowiak, Chaoran Zuo, Aleksand Bardasov, Adam Żaak. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Data: 13.01.2017 godz: 18:00
Cena biletu: 50zł , bilety do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury (I piętro)


 

 

Terminy


  • 2018-01-13